آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس یک  آزمون بین المللی است که مورد تایید بسیاری از مراکز علمی و دانشگاهها و همچنین یکی از مدارک لازم جهت اقدام به مهاجرت می باشد. آیلتس جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیری مهارتهای تخصصی و یا کار و اقامت در کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده است. 

IELTS = International English Language Testing System

IELTS آزمون بین المللی آیلتس

آزمون آیلتس از 0 تا 9 نمره داردمعمولا نمرات بین 6 تا 7 برای هدف شما کافی است اما لازم است قبل از اقدام برای مهاجرت یا پذیرش گرفتن از دانشگاه از نمره مورد نیاز مطمئن شویداین آزمون نمره منفی ندارد، پس به تمامی سوالات پاسخ دهید. 

در زیر band های مختلف این آزمون بیان شده است:
 

 4  Limited user

 3  Extremely limited user

 2  Intermittent user

 1  Non user

 0  Did not attempt the test

 9  Expert user

 8  Very good user

 7  Good user

 6  Competent user

 5  Modest user

 

دوره غیرحضوری آیلتس Rise

 

 

 

انواع آزمون آیلتس

آزمون آیلتس دو نوع یا module دارد: Academic و General

آزمون آکادمیک برای کسانی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس و بالاتر را داشته باشند و آزمون جنرال به منظور مهاجرت انجام می شود.

 

قسمتهای آزمون آیلتس 

آزمون آیلتس 4 بخش دارد:

اسپیکینگ: یک گفتگوی 15 دقیقه ای به صورت رو در رو با ممتحن آزمون. معمولا آزمون اسپیکینگ در ایران چند روز تا یک هفته قبل یا بعد از آزمون انجام میشود.

لیسنینگ: گوش دادن به یک فایل صوتی (به مدت 20 دقیقه و وارد کردن جوابها در پاسخ نامه به مدت 10 دقیقه، کلا 30 دقیقه). این بخش اولین قسمت آزمون است و باید به 40 سوال پاسخ داده شود.

ریدینگ: پاسخ به سوالات 3 متن که به تدریج مشکلتر می شوند. در مجموع یک ساعت و پاسخ به 40 سوال. جوابها باید به طور همزمان در پاسخنامه وارد شوند وقت اضافه به این کار اختصاص داده نشده است.

رایتینگ: نوشتن یک نامه یا گزارش (150 کلمه) و یک مقاله یا essayا(250 کلمه)

modules IELTS بخشهای آزمون آیلتس

 

تفاوتهای آزمون آکادمیک و جنرال

  • قسمت اسپیکینگ و لیسنینگ یکسان هستند.

  • ریدینگ در آزمون آکادمیک سنگینتر، با کلمات بیشتر و تخصصی تر است.

  • رایتینگ در آزمون جنرال نوشتن یک نامه و در آزمون آکادمیک نوشتن گزارش از یک جدول، دیاگرام، نمودار و … است. هر دو نوع آزمون، مقاله نویسی را شامل می شوند.