شروع فرصت مجدد ثبت نام در آزمون EPT: 

فرصت مجدد برای ثبت‌نام در آزمون زبان انگلیسی (EPT) و آزمون فراگیر مهارت‌های عربی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد. 

به نقل از روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، بدینوسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی (EPT) و آزمون فراگیر مهارتهای عربی اسفند ماه دانشگاه آزاد اسلامی نشده اند، می رساند مهلت مجدد ثبت نام در آزمون های مذکور از امروز یکشنبه 17 فروردین ماه آغاز و تا روز چهارشنبه 20 فروردین ماه ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است برگزاری این آزمون در 5 اردیبهشت ماه لغو و و زمان برگزاری آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

تنها دانشجویان دوره دکتری تخصصی شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی که در موعد مقرر موفق به ثبت نام در آزمون مذکور نشده اند می توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی زیر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند:

english.iau.ac.ir ept

داوطلبان در صورتی که در خصوص مراحل ثبت نام با مشکلی مواجه شدند می‌توانند سوالات خود را صرفاً از طریق سامانه پرسش و پاسخ مندرج در سایت مذکور مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایند.


 

آغاز ثبت نام آزمون MSRT بهمن ماه ۹۸: 

ثبت نام آزمون زبان انگلیسی وزارت علوم در بهمن ۱۳۹۸ شروع شد.

ثبت نام این آزمون از طریق سایت portal.saorg.ir آغاز شده است. گفتنی است ثبت نام MSRT بهمن 1398 قرار بود از روز یکشنبه هشتم دی ماه آغاز شود، اما پس از دو بار تعویق از امروز بالاخره آغاز شد.

زمان برگزاری این آزمون چهارم بهمن ماه خواهد بود.


 

آغاز ثبت نام آزمون EPT دی ماه ۹۸: 

ثبت نام آزمون  EPT  دی ماه 98 دانشگاه آزاد اسلامی از سه شنبه 26 آذر ماه شروع و تا ساعت 24 روز دوشنبه 2 دی ماه ادامه خواهد داشت.
بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، امتحان فوق در روز جمعه 13 دی ماه 98 به طور همزمان در شهرهای تهران، تبریز، مشهد، اهواز، اصفهان، شیراز، کرمان، کرمانشاه، کرج، ساری، رشت و اردبیل برگزار خواهد شد. زمان دریافت کارت ورود به جلسه هم از روز سه شنبه 10 دی ماه می‌­باشد.

تنها دانشجویان دوره دکتری تخصصی شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی زیر نسبت به ثبت نام اقدام و نیز از منابع و بودجه بندی سوالات این آزمون اطلاع یابند.

http://english.iau.ac.ir/ept/ 


 

برگزاری اولین آزمون تولیموی سال 98: 

سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور در مورد تاریخ‌ و نحوه‌ برگزاری آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) آبان 98 منتشر کرد.

طبق اعلام روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور و بر اساس تقویم آزمون تولیمو 98، یکصد و سی و هفتمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) به روش الکترونیکی، صبح روز پنجشنبه هفتم آذر ماه در تهران برگزار می شود.

داوطلبانی متقاضی برگزاری آزمون که در زمان مقرر در سایت سازمان اقدام به ثبت نام نموده اند، باید جهت شرکت در جلسه آزمون راس ساعت هشت صبح روز پنجشنبه هفتم آذرماه 1398 به مرکز برگزاری که در زمان ثبت نام انتخاب کرده ­اند، مراجعه نمایند.

همه داوطلبان باید قبل از شروع آزمون همراه با کارت شناسایی معتبر (کارت ملی یاشناسنامه عکس دار و یا گذرنامه) در محل حضور داشته باشند و عدم حضور به موقع و تاخیر بیشتر از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

 


تمدید ثبت نام آزمون EPT آذر ماه ۹۸

ثبت نام برای آزمون زبان انگلیسی آذر ماه 98 دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان دوشنبه چهار  آذر ماه تمدید شد.

روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد آزمون فوق در روز جمعه پانزده آذر ماه 1398 بطور همزمان در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز ،کرج، کرمان، ساری، رشت و یزد برگزار می شود. زمان دریافت کارت ورود به جلسه هم از روز چهارشنبه 13 آذر ماه آغاز می گردد.

دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از طریق سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی english.iau.ac.ir/ept ثبت نام نمایند.


انتشار کارت آزمون EPT آبان ۹۸: 

برگه ورورد به جلسه آزمون   EPT(و همینطور آزمون فراگیر مهارت های عربی) مورخ ۱۷ آبان ماه ۹۸ منتشر شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان عزیز می توانند با مراجعه به سایت بر روی http://english.iau.ac.ir/ept  با استفاده از شناسه کاربری خود یا همان شماره پرونده، کد ملی و شماره شناسنامه نسبت دریافت برگه ورود به جلسه اقدام کنند.

داوطلبان محترم همچنین می توانند جهت بازیابی شماره پرونده خود با تلفن گویای ۴۷۴۳-۰۲۱ تماس گرفته و از طریق شماره گیری کد ۲ شماره پرونده خود را بازیابی کنند.


برگزاری آزمون زبان دانشگاه تهران در 17 آبان ماه: 

مهلت ثبت نام آزمون زبان آبان ماه 1398 دانشگاه تهران تا روز جمعه سوم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

زمان شروع ثبت نام این آزمون از بیستم مهر ماه بود، اما از آنجاییکه سیستم ثبت نام طی روزهای اخیر همراه با قطعی بوده است، ثبت نام آزمون زبان آبان ماه دانشگاه تهران تا جمعه سوم آبان ماه 1398 ادامه خواهد داشت.

ثبت نام تنها از طریق سایت سامانه ثبت نام آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران انجام می شود.

نتیجه این آزمون هم بیست و هفتم آبان ماه اعلام خواهد شد.

 


آغاز ثبت‌نام آزمون EPT مهرماه ۹۸:

ثبت‌نام آزمون زبان انگلیسی مهرماه ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

به گزارش پی اچ دی تست، ثبت نام آزمون EPT مهر ماه 98 دانشگاه آزاد اسلامی از امروز دوشنبه 1 مهرماه آغاز و تا ساعت 24 روز چهارشنبه 10 مهر ادامه خواهد داشت.

آزمون مربوطه در روز جمعه 19 مهر ماه 1398 بطور همزمان در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز ،کرج، کرمانشاه، ساری و رشت برگزار خواهد شد. زمان دریافت کارت ورود به جلسه از روز چهارشنبه 17 مهر ماه می باشد.

کلیه دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی english.iau.ac.ir/ept نسبت به ثبت نام اقدام و همچنین از منابع و بودجه بندی سوالات این آزمون ها آگاهی یابند.


 

شروع ثبت نام آزمون MSRT: 

ثبت نام آزمون «ام اس آر تی» مهر ماه 1398، از روز یکشنبه سوم شهریور آغاز خواهد شد.

سومین آزمون MSRT در سال 98 روز جمعه پنجم مهر ماه برگزار خواهد شد. ثبت نام این آزمون از ساعت 14:00 روز یکشنبه سوم شهریور ماه آغاز شده و تا ساعت شانزده روز ششم شهریور ماه ادامه خواهد داشت، ولی به دلیل ظرفیت محدود این آزمون داوطلبان باید در نخستین ساعات نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

حوزه های برگزاری آزمون زبان وزارت علوم

تهران- دانشگاه علم و صنعت ایران
اهواز-دانشگاه شهید چمران
مشهد-دانشگاه امام رضا 
مشهد-دانشگاه فردوسی
تبریز-دانشگاه تبریز
بابلسر-دانشگاه مازندران
زاهدان-دانشگاه سیستان و بلوچستان
فارس-دانشگاه علوم پزشکی شیراز
همدان-دانشگاه بوعلی سینا
قم-دانشگاه باقر العلوم
رشت-دانشگاه گیلان
اصفهان-دانشگاه اصفهان
کرمانشاه -دانشگاه رازی
کرمان-موسسه آموزش عالی کرمان
اراک-دانشگاه صنعتی اراک
اردبیل-دانشگاه محقق اردبیلی
موسسه آموزش عالی امام جواد 
کیش-دانشگاه صنعتی شریف-پردیس بین المللی کیش
بیرجند-دانشگاه بیرجند
خرم آباد-دانشگاه لرستان
سنندج-دانشگاه کردستان
قزوین-دانشگاه بین المللی امام خمینی
ایلام-دانشگاه ایلام
گرگان-دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی
کاشان-دانشگاه کاشان
سمنان-دانشگاه سمنان

نتایج این آزمون 14 مهر ماه اعلام خواهد شد.

 

منابع آزمون MSRT:

504 Absolutely Essential Words


آغاز ثبت نام آزمون EPT شهریور ماه 98

ثبت نام آزمون زبان انگلیسی شهریور ماه 98 دانشگاه آزاد اسلامی از امروز شنبه 19 مرداد ماه آغاز شد.

 

بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت نام این آزمون تا ساعت ۲۴ روز شنبه 2 شهریور ادامه خواهد داشت.

آزمون مربوطه در روز جمعه 15 شهریور ماه 98 به طور همزمان در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز،کرج، کرمان،کرمانشاه، ساری، رشت برگزار خواهد شد. زمان دریافت کارت ورود به جلسه از روز چهارشنبه 13 شهریور ماه می­ باشد.

کلیه دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکزسنجش و پذیرش به نشانی زیر نسبت به ثبت نام اقدام کنند:

english.iau.ac.ir/ept 

منابع آزمون EPT:

504 Absolutely Essential Words


 

زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی «جی آر ای» 

داوطلبان آزمون زبان انگلیسی GRE) SUBJECT) باید روز شنبه ۱۷ فروردین ۹۸ مطابق با ۶ آوریل ۲۰۱۹ به منظور شرکت در آزمون حداقل یک ساعت قبل از شروع فرایند آزمون همراه پرینت Admission Ticket و یا تأیید ثبت نام که از سوی شرکت ETS به ایمیل داوطلبان ارسال شده و همچنین دو عدد کارت شناسایی معتبر عکس دار (پاسپورت، کارت ملی …) به سازمان سنجش مراجعه کنند.