تهیه یک نامه قوی و موثر اولین و در عین حال مهمترین قدم در مکاتبه با اساتید و تسلیم درخواست برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه خارج از کشور است.

در بسیاری از موارد، متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی علی الخصوص کارشناسی ارشد و دکترا بدون توجه به ساختار نامه و نحوه نگارش موثر و بدون عیب به زبان انگلیسی اقدام به مکاتبه با اساتید و دانشگاهها می کنند که این امر نتیجتا در اغلب موارد منجر به بی توجهی به نامه شما از جانب استاد مورد نظر یا رد پذیرش از طرف دانشگاه می گردد.

تصور کنید زمانی که استاد مفروض مورد نظر شما، که هیچ شناخت قبلی از شما و توانایی های شما ندارد، زمانی که با یک نامه پر از اشتباه املایی و دستوری و بدون یک ساختار استاندارد مواجه می شود چه تصویری از شما در ذهنش ایجاد می شود! شاید یک دانشجوی بی نظم که حتی توانایی نگارش یک صفحه درخواست را هم ندارد، و اینکه سر کردن با چنین دانشجویی در طول دوره تحصیلش چقدر سخت، وقت گیر و احتمالا طاقت فرسا خواهد بود.

پس به سادگی در ایمیل به شما می گوید (اگر خوش شانس باشید): “متاسفم فعلا موقعیت خالی برای شما ندارم.” در بسیاری از موارد آنها حتی زحمت پاسخ دادن را هم به خود نمی دهند.

در یک نامه موثر ضمن رعایت کلیه اصول و قواعد نامه نگاری به زبان انگلیسی توانایی های شما به صورت مختصر، مفید و گیرا نگاشته شده و از همه مهمتر، علت تصمیم شما جهت مهاجرت به خارج ذکر می گردد. در بسیاری از موارد، اساتید خارج از کشور با توجه موقعیت کنونی، ممکن است به اشتباه تصور کنند که هدف شما واقعا ادامه تحصیل نبوده و به این ترتیب از پاسخ یا پذیرش شما امتناع خواهند کرد.

تجربه متخصصان این گروه که با هموطنان بسیار زیادی دراین زمینه در ارتباط بوده اند نشان داده است که متقاضیان تحصیلات خارج از کشور بدون شک نیاز به مشاوره و کمک در تهیه نامه های لازم دارند.

هدف از این مجموعه مشاوره و کمک به شما در تهیه یک نامه موثر به زبان انگلیسی برای مکاتبه با اساتید و دانشگاههای خارج از کشور جهت ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی است.

 

لطفا جهت ثبت و درخواست اولیه، نام و نام خانوادگی، مشخصات تماس و نوع درخواست خود را به ایمیل زیر ارسال نمایید، متعاقبا با شما تماس گرفته خواهد شد.

ZabanAmoozan@gmail[.]com