چطور با اینترنت انگلیسی یاد بگیریم؟

آیا در پروسه یادگیری زبان انگلیسی تا به حال به استفاده از روش های جدید و مهیج تر که سرعت و کیفیت یادگیری شما رو بالا می بره فکر کرده اید؟ تصمیم داریم در این مطلب جدید زبان آموزان، شما رو با روش های جالب یادگیری زبان انگلیسی توسط اینترنت آشنا کنیم.

آموزش زبان انگلیسی با اینترنت
یادگیری زبان انگلیسی ممکنه برخی اوقات به یک فعالیت چالش برانگیز و یا حتی دلسرد کننده تبدیل بشه. خوشبختانه پیشرفت های فناوری باعث شده تا یادگیری انگلیسی بسیار ساده تر و جالب تر باشه.  یکی از شیوه های پیشرفته یادگیری غیرحضوری انگلیسی، استفاده از اینترنت می باشد. 


در واقع روش های مدرن ارتباطات، یادگیری زبان های خارجی از جمله انگلیسی رو به یک مرحله جدید و روندی متفاوت از شیوه های آموزش سنتی، وارد کرده. در حال حاضر منایع گسترده آموزش زبان انگلیسی که در اینترنت قرار دارند، یادگیری این زبان رو بسیار مهیج تر از قبل کرده اند. 

البته همچنان استفاده از کلاس های حضوری برای یادگیری مکالمه انگلیسی رونق فراوانی داره و هستند موسسه هایی که تونستن با ارائه یک سیستم آموزشی هدفمند و به روز، خودشون رو با فناوری جدید تطبیق داده و از روش های به روز آموزش استفاده کنند؛ اما با این وجود بسیاری از زبان آموزان به دلایل مشغله های وقت گیر شغلی، تحصیلی و خانوادگی علاقمند هستند زبان انگلیسی رو در منزل و به روش های جدید یاد بگیرند.

همین اشتیاق و پرسش های مکرر علاقمندان به زبان انگلیسی بود که باعث شد جزوه مشاوره ای ” تکنیک های یادگیری انگلیسی در منزل ” رو تهیه کنم تا علاقمندان بتوانند با استفاده از راهنمایی ها و تکنیک های معرفی شده در این PDF آموزشی، به راحتی در منزل برای یادگیری انگلیسی مطالعه کرده و دانش زبانی خودشون رو افزایش بدن. 

شما مخاطبین محترم زبان آموزان هم می توانید از لینک “یادگیری انگلیسی در منزل، این کتاب را دانلود کرده و از راهنمایی های موجود در آن استفاده کنید. 


هنگامی که شما شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنید، به یک سری منابع از جمله کتاب های آموزشی، ویدئوها، فایل های صوتی و … نیازمند هستید. در گذشته فراهم کردن تمام این نیازهای آموزشی کاری دشوار و وقت گیر بود. اما الان تنها با یک کلیک ساده می توانید به منابع گسترده زبان انگلیسی دسترسی داشته باشید. برای مثال سایت YouTube را در نظر بگیرید که هزاران ساعت ویدئوی آموزشی در اون قرار داره.

در کشور خودمون هم سایت های متنوعی وجود دارند که به ارائه آموزش های آنلاین زبان انگلیسی می پردازند. در وبسایت های آموزش زبان انگلیسی شما می توانید به محتوای سرشاری در بخش های مختلف یادگیری انگلیسی از جمله لغت، گرامر، تلفظ و غیره دسترسی داشته باشید.

یکی دیگر از ابزارهای مفید و در دسترس که به ما کمک می کند انگلیسی را به صورت آنلاین یاد بگیریم استفاده از انجمن های مخصوص چت به زبان انگلیسی است. شما در این انجمن ها می توانید با دیگر کاربران در مورد موضوعات مطرح شده به انگلیسی بحث و تبادل نظر داشته باشید. 

در دنیای اینترنت شما به هر تیپ آموزشی که نیاز داشته باشید دسترسی دارید. فقط کافیه تیپ آموزشی مناسب و مورد علاقه تون رو پیدا کنید. شما باید بدونید آیا با مطالعه مجله ها راحت تر انگلیسی یاد می گیرید یا کتاب های الکترونیکی، روزنامه ها، داستان و یا مشاهده ویدئو و گوش دادن به فایل های صوتی؟

بعد از اینکه تیپ آموزشی خودتون رو مشخص کردید به راحتی میتونید جستجوهای هدفمندی در اینترنت داشته باشید تا منابع و آموزش های مورد نیاز خودتون رو پیدا کرده و استفاده کنید. به عنوان کسی که به صورت ویژه روی بحث یادگیری آنلاین انگلیسی فعالیت می کند، حتی یک پیشنهاد جالب تر دارم؛ شما می تونید به صورت موضوعی در اینترنت به جستجوی منابع بپردازید. 

یعنی مشخص کنید یک مکالمه انگلیسی میخوام به صورت تصویری و در مورد موضوع مسافرت یا سرگرمی و غیره. با این کار اطلاعات رو به صورت طبقه بندی شده وارد ذهنتون می مکنید که سه مزیت مهم داره:

  1. یادگیری سریعتر اتفاق می افتد.

  2. ماندگاری اطلاعات در ذهنتون بسیار طولانی تر خواهد بود.

  3. هنگام صحبت به زبان انگلیسی به راحتی اطلاعات رو به یاد می آورید و می توانید روان تر و طبیعی تر انگلیسی صحبت کنید.

 

در انتهای این نوشتار می خواهم به یک استفاده مهم از اینترنت برای یادگیری زبان انگلیسی اشاره کنم. شما که الان در حال خواندن این مطلب هستید، اگر اطلاعات موجود در این مقاله رو مفید ارزیابی کنید به احتمال زیاد لینک این مقاله رو در گروه های تلگرامی و یا شبکه های اجتماعی خودتون به اشتراک خواهید گذاشت. 

و سوال مهم اینه که چرا از این فرصت برای بهبود مکالمه انگلیسی استفاده نکنیم؟ این روزها پیدا کردن حداقل سه نفر که علاقمند به یادگیری مکالمه انگلیسی هستند کار بسیار ساده ایه. شما می توانید با همین سه نفر یک گروه در تلگرام تشکیل داده و به تبادل اطلاعات و صحبت به زبان انگلیسی بپردازید و اگر به این کار متعهد باشید، یقیناً بعد از مدتی نتایج شگفت انگیز اون رو خواهید دید.

بسیار خوشحالم که تونستم با این مطلب آموزشی مهمان زبان آموزان باشم و از شما خواهشمندم نظرات خودتون در مورد روش های مطرح شده در این مقاله رو با ما به اشتراک بگذارید.